Sosyal Medya

ocak/2018
/bülten

REFERANS

Çok İşlevli Dönüşüm

Erenel İç Mimarlık tasarımıyla yenilenen ve farklı işlevlerle donatılan Karaca Kültür Merkezi’nde Kalebodur ürünleri tercih edilmiş.

İzmir’in ilk semt sinemalarından birisi olan Karaca Sineması, inemalarından birisi olan Karaca Sineması, mimarisi Affan Karaca, Ersan Birol ve Yüksel Umuter tarafından, iç mimarisi ise Ertan Birol tarafından gerçekleştirilerek 1970 yılında hizmete açıldı. 600 kişi kapasitesiyle uzun yıllar tek salon olarak faaliyetini sürdüren sinema, 2007 yılından bu yana ise 385 koltuk kapasiteli bir büyük salon ve 80’er kişilik iki adet cep sinemasıyla hizmet vermeye devam etti.

Yapı, 2017 yılında Erenel İç Mimarlık kurucusu iç mimar Arda Erenel tarafından tasarlanıp uygulanarak yenilenen yüzüyle Karaca Kültür Merkezi olarak hizmete açıldı. Kültür merkezinde, resim sergi alanı; “Başka Sinema” konseptinde festival filmleri gösterimi yapan iki adet cep sineması; iş toplantıları, şirket yemekleri, nikah törenleri, mezuniyet baloları ve paneller gibi pek çok farklı organizasyonun düzenlenebileceği çok amaçlı bir konferans salonu bulunuyor.

Karaca Kültür Merkezi’nin ıslak hacimlerinde kalitesi ile öne çıkan ve estetik değerlere cevap verebilen Kalebodur ürünleri tercih edilmiş. Seramik, vitrifiye ve armatürler Kale Banyo ürün gamı arasından seçilmiş.

Fotoğraflar: © Arda Erenel