Sosyal Medya

mayıs/2019
/bülten

HABER

Kalebodur ve PIN Architects'e eVolo'dan Ödül

Kalebodur, PIN Architects, İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden iki doktora öğrencisinin ortak çalışması Recombinant, 2019 eVolo Gökdelen Yarışması’ndan ödülle döndü.

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürdürülebilirlik ve yenilikçi tasarım yaklaşımlarını odağına alan ve 2006 yılından bu yana gelecek temasıyla şekillenmiş projeleri bir araya getiren uluslararası mimarlık ve tasarım dergisi eVolo‘nun bu yılki Gökdelen Yarışması’nda Kalebodur, PIN Architects, İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden iki doktora öğrencisinin ortak çalışması mansiyon ödülüne layık görüldü.

Küreselleşme, esneklik, adaptasyon ve dijital devrim üzerine yapılan çalışmaların değerlendirildiği eVolo Gökdelen Yarışması’na Recombinant adlı projeyle katılan Kalebodur, PIN Architects ve İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden iki doktora öğrencisi, malzeme biliminden moleküler biyolojiye uzanan çok disiplinli bir işbirliği gerçekleştirdi. Bu kapsamda, sürdürülebilir ve patentli bir Kale yapı malzemesinin biyo-teknolojide kullanılan çağdaş metotlarla yaşayan bir malzemeye dönüştürülmesi hedeflendi.