Sosyal Medya

ağustos/2018
/bülten

REFERANS

Kurumsal Çizgiler

Boeing Türkiye Ofisi’nin iç mekan konsept tasarımını ve uygulama projesini gerçekleştiren Görkem Volkan Design Studio, mekandaki referanslarını uçakların yapısından alırken kurumsal değerleri de yansıtıyor.

İstanbul’da Kanyon Ofis Binası içinde konumlanan Boeing Türkiye Ofisi, firmanın uluslararası alanda gerçekleştirdiği konsept ve uygulama projelerine ekleniyor. Uçak ve havacılık endüstrisinde öncü markanın keskinlik, hatasız üretim ve hassasiyet gibi ilkelerini mekanda da yansıtmak tasarımın çıkış noktasını oluşturuyor.

Giriş alanındaki dairesel yüzeyler, ana dolaşım aksı üzerindeki tavan, zemin malzemelerindeki geçişler ve açık ofisin yerleşimi Boeing uçaklarının iç mekan tasarımlarına referans veriyor. Zeminde Kalebodur'un 60X120 ebatlarındaki Mocha Perla ürünü terch edilmiş; geçişler farklı malzemelerle sağlanmış.

İleri teknoloji ürünleri ile donatılan ana toplantı odasının tavanında uygulanan İstanbul siluetinin ise uluslararası firmanın yerel değerler ile uzlaşısına aracılık etmesi düşünülmüş. Boeing U.S.’in kurumsal yapısına bağlı kalarak kullanılan renklerin yanı sıra ilk defa siyah yüzeyler de mekana dahil edilerek yeni bir yorum getirilmiş.

Beş yıllık planlama kararına dayanarak tasarlanan ofis, toplamda 620m²'lik alanda, 45 kişilik bir çalışma mekanı sunuyor.

Proje uygulama: Yapıartı