Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Ulusal Mimarlık Ödülleri 2016’nın Başvuruları Devam Ediyor

2016 yılında 15. dönemini kutlayan Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı için başvurular devam ediyor. Mimarlar Odası tarafından 1988 yılından itibaren düzenlenen program, Türkiye’de mimarlık mesleğini ve kültürünü geliştirme hedefiyle gündem yaratan ilk kurumsal girişim olma özelliği taşıyor.

Bu yıl Ercan Ağırbaş, Arman Akdoğan, Acar Avunduk, Pelin Derviş ve Cem Sorguç gibi isimlerden oluşan kurul tarafından seçilecek olan eserler; Ağa Han Mimarlık Ödülü, Mies van der Rohe Çağdaş Mimarlık Ödülleri gibi uluslararası ödül programlarında doğal ödül adayı olacaklar. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, böylelikle eser ve mimarların farklı platformlarda tanınırlığını sağlamayı amaçlarken; mimarlık eserinin kamusallığının arttırılması, mimarın hak ve sorumluluklarının tanınması ve mesleki pratiğin ayrıntılarının yaygınlaşması süreçlerini de desteklemiş oluyor. Program genç mimarların ortaya çıkmasına katkı sağlarken Türkiye’deki mimari üretimlerin uluslararası boyutta da bilinirliğine olanak ve katkı sağlıyor.

Başvuruları 1 Nisan 2016’ya kadar devam eden program hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Ayın Bülteninden

683d62197c79b2c6ef806a486dbf180b (1)
Proje

Performansı Genişletmek

Chicago’nun kuzeyinde, Glencoe banliyösünde inşa edilen tiyatro binası, bölge halkını bir araya getirecek ve sosyal etkileşimleri tetikleyecek bir yaklaşımla ve esnek bir tasarım diliyle kurgulanmış. Studio Gang tarafından tasarlanan yapı, Writers tiyatro grubuna hizmet ediyor. Yapının bölgede kültürel bir odak noktası olarak işlemesi ve bölgeye hareketlilik katması isteniyor.

İncele Angle Right