Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Kalebodur ile Mimarlık Programı Devam Ediyor

Kalebodur ile Mimarlık programı Cüneyt Özdemir’in sunumuyla yayınlanmaya devam ediyor. Programın yeni bölümlerini her Cuma Youtube kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Her hafta güncel mimarlık hikayeleri paylaşılan Kalebodur ile Mimarlık programının 11. bölümünde 2015 yılında kurulan Liberland’ın ekolojik kent planlamasına yer veriliyor. Yarışma sonucu belirlenen proje, Amerikalı mimarlık ofisi RAW-NYC’ye ait. Dört yüz bin kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapması planlanan kent, katman katman büyüyen doğa dostu bir yaklaşımla inşa edilecek.

Ardından, Portekiz’in Sao Miguel adasında, ziyaretçilerin seslerini borular aracılığıyla bulunduğu parkın farklı noktalarına taşıyan Vernie strüktürüne; taşınabilir, farklı yerlerde yeniden kurulabilir konut projesine ve Zaha Hadid Mimarlık Ofisi tarafından Forest Green Rovers futbol kulübü için tasarlanan stadyuma değiniliyor. Stadyum, dünyanın ilk ahşap stadyumu olacak. Estetik, dayanıklı ve dönüştürülebilir ahşap, karbon emisyonunu da en aza indiriyor. Norveç’te ise İkea mağazasının teşhir ünitelerinden biri 25 metrekarelik bir Suriye Evi’ne dönüştürülmüş. Proje, savaş ve çatışma bölgelerinde yaşayan insanlar için bağış toplamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Bu Ayın Bülteninden

e87b49c7486e0508617d203fb97d46f3 (1)
Söyleşi

Müşterek Üretim Süreçleri

Buda Mimarlık ortakları Burak Pelenk ve Eda Yazkurt Pelenk ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide ekibin mimarlık ortamına ve eğitime yönelik görüşlerini konuştuk.

İncele Angle Right
bbfd5577441693d40b4eda3ebd642303
Proje

Doğanın Teknolojisi

Doğayla bütünleşik, çok yönlü bir mimari programa sahip Domein Oogenlust kampüsü, ticari birimleri, ofisleri ve sergi alanlarını içeriyor. Tasarımı Architecten|en|en ofisi tarafından gerçekleştirilen yapıda doğa, teknolojinin üstlendiği işlevleri yeniden devralıyor.

İncele Angle Right
ce741757f070d5e3e5e71f9c8f1da313
Haber

WAF 2016 Kazananları Belli Oldu

16-18 Kasım tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali kapsamında Tabanlıoğlu Mimarlık Beyazıt Devlet Kütüphanesi ile “Yeni ve Eski” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

İncele Angle Right
7b7ce820e2d5ad9f302e5483f4d7cad6
Haber

Mimarlık ve Edebiyat

İstanbulSMD ve Kalebodur'la Pazartesi Konuşmaları Mimarlık ve Edebiyat etkinliği, Cem Erciyes ve Ahmet Ümit'in katılımıyla gerçekleşti.

İncele Angle Right