Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Sevdiğiniz Kale’yi Tasarlayın!

Kale Grubu’nun öncü markası Kalebodur, güçlü ve kimlik sahibi bir tasarım dili oluşturmak üzere Birsel+Seck Design Studio kurucu ortağı Ayşe Birsel ile “Sevdiğiniz Kale’yi Tasarlayın” projesini hayata geçirdi.

Kalebodur’un tasarım anlayışı ve dilini ön plana çıkararak “İşte bu Kale” dedirten ürünler geliştirme amacıyla başlatılan “Kale Tasarım DNA’sı” ve “Kale Design Guidelines”, marka kimliğine ve değerlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Dünyada az sayıda küresel markada örnekleri görülen bu proje kapsamında oluşturulan “Kale Tasarım DNA ve Tasarım Kılavuzları” kitapçığında da yer alan 10 madde ile markanın özünde olanlar ve gelecek dönem sahiplenilecek unsurlar belirlendi.
Ayşe Birsel Seck’in geliştirdiği Deconstruction: Reconstruction (Boz:Yap) metodolojisini ürün, hizmet ve deneyim tasarımına yansıtan Kalebodur “Sevdiğiniz Kale’yi Tasarlayın” programıyla mimarların, iç mimarların, ustaların ve nihai kullanıcıların taleplerini, ihtiyaçlarını bir araya getiriyor. Proje kapsamında farklı kullanıcılarla yürütülen atölye çalışmaları ile ürün ve hizmet tasarımında yenilikçi ve kapsamlı bir yaklaşımın geliştiriliyor.

“Müşterilerimiz ürettikleri ürünü düşünüyorlar, ürün odaklılar. Oysa kullanıcılar ürünü değil hayatlarını düşünüyorlar, hayat odaklılar.” diyen Ayşe Birsel, markalar ve müşterileri arasındaki farkı azaltmaya çalıştıklarını; markalara kullanıcılarının hayatlarını düşündürüp ürün ve hizmet inovasyonu yapmalarını sağladıklarını belirtiyor. Tasarım odaklı düşünmenin, deneyim tasarlamadaki katkılarını vurguluyor.

Bu Ayın Bülteninden

b14f6b82dce5210422670c1863cbefdf (1)
Referans

Esnek Dönüşüm

Kurtul Erkmen, Kalebodur’un ahşap görünümlü ve dokulu seramik ürünlerini kullandıkları proje olan Haliç Üniversitesi Kampüsü’nü anlatıyor.

İncele Angle Right
a3d04168ba7d51f5a025a031896d72fb
Söyleşi

Yerelliğe Tutunan Tasarım

“Biz mimarlığımızdan vazgeçmiyoruz ama nerede olduğumuzu da unutmuyoruz.” Nevzat Sayın Mimarlar Konuşuyor’da Celal Abdi Güzer, Emre Senan, Han Tümertekin, Nevzat Sayın ve Şevki Pekin Dikili’de Yahşibey Tasarım Vakfı’nın atölyesi bağlamında yerellik konusunu tartışıyorlar.

İncele Angle Right
9633fc3db2592a8f8ea67be27e6c588a
Proje

Eğitim Limanı

CF Møller tarafından tasarlanan Kopenhag Uluslararası Okulu’nun yeni binası, dönüşmekte olan endüstriyel liman bölgesi, Nordhavn’da konumlanıyor. Toplam 25.000 m² alana yayılan okul, 1.200 öğrenciye ve 280 çalışana hizmet veriyor ve Kopenhag’daki en büyük okul unvanının da sahibi.

İncele Angle Right
d9ed73796635bdccf9fc2a0f6a43feac
Söyleşi

Tasarımda Denge Noktası

Kentte küçük ölçekli müdahelelerle dengeyi arayan -trak ekibini ve işlerini Bihter Çelik ve Mutlu Güngör ile konuştuk.

İncele Angle Right