Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Archisections 2018

Kalebodur’un sponsor olduğu “Archisections –Yeşil & Mavinin Sonsuz Tonları’’ buluşması 18-19 Ekim tarihlerinde “Daha Yeşil, Daha Mavi Ekolojik Yapılaşma ve Şehirlerde Doğaya Nefes Aldırmak!” ana temasıyla İstanbul’da gerçekleşecek.

Kentsel tasarımdan mimariye uzanan yelpazede sunumlarla, doğayla iç içe yaşamı merkezine yerleştiren uluslararası mimari bir platformda buluşma ortamı yaratacak olan Archisections konferansında, “Yeşil ve mavinin sonsuz tonlarının hakim olduğu sürdürebilir ekolojik dengeyle konforlu yaşama alanları yaratabilir miyiz?’’ sorusuna yanıt aranacak. Kentsel sorunlar masaya yatırılacak.

Etkinlikte Gökhan Avcıoğlu, Sevinç Ormancı, Joseph Coriaty, Süha Özkan, Murat Tabanlıoğlu, Ken Yeang, Han Tümertekin, Michael B. Lehrer, H. Serhan Süzer, Faruk Göksu, Nevzat Sayın ve David Miller konuşmacı olarak yer alacak.

Çevreciliğe dayalı bir idare anlayışını ön plana alarak dünyanın yedi kıtasından çözüm örnekleri, ezber bozan yaklaşımlar, şehircilikte devrim yaratan vaka analizleri yapılacak zirvede, İstanbul için çözüm arayışları da ortaya konacak.

Sponsorluk, sergi, poster oturumu ve etkinlikle ile ilgili diğer ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın.

Bu Ayın Bülteninden

b6b69e3b24e2b17a0115da04f36756f6 (1)
Referans

Dingin Barınak

Studio EG Mimarlık tarafından tasarlanan ve uygulaması yapılan Acarkent MB Evi, doğa içinde dingin bir barınak sunuyor.

İncele Angle Right
1ccd7ce38475bd17aefefba636991333
Proje

Birleşen Parçalar

Skylab Architecture tasarımı SINBIN, merkezine oyunu, üretimi ve her türlü işbirliğini koyan bir kültür merkezi olarak kurgulanmış. Yapı, Gordon Matta Clark’ın kesik binalarından esinlenilerek iki depo binasının kesilip tadil edilmesiyle gerçekleştirilmiş.

İncele Angle Right
36ba583fb737df1c4da3f0411bbba813
Söyleşi

Kesişen Deneyimler

Per Se ofisinin kurucularından Ali Derya Dostoğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide farklı deneyimlerin bir araya geldiği ofis yapısını ve mimarlık ortamını konuştuk.

İncele Angle Right
a7e99d76d87c4919449d940dac3ec0e6
Haber

Ankara’ya Yeni Bir Kale

Kale Ailesi yeni mağazasıyla şimdi Ankara’da.

İncele Angle Right