Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Vicarage Farm

Hollaway Studio, 1830'lardan kalma orijinal papaz evine zamansız, aynı zamanda bu büyük bağlama oturacak kadar dramatik bir ölçek ve tasarıma sahip olan önemli bir ek tasarladı.

Vicarage Farm’ın tasarımı için, Kent Downs Olağanüstü Doğal Güzellik Bölgesi’ndeki dokuz dönümün ortasında yer alan erken bir Viktorya dönemi binasında eski yapı, yeni özelliklerle birleştirilmiş.

Uzun araba yolundan mülke vardığında küçük bir kısmını görebildiğimiz ek yapının yüzer çatısı, bir tarafta ana tuğla cepheye ve diğer tarafta Crittall tarzı seraya oturuyor.

Garaj yolunu takip ederken, mat siyah kuş tüyü kenarlı ahşap kaplı ek yapının tamamı kendini gösteriyor. Yeni yaşam, yemek ve kullanım alanlarını kapsayan, ana evin etrafında uzanan iki katlı arka ek; yüzme havuzu, garaj ve birinci katta bir ana süitten oluşuyor. Yeni ek, orijinal binaya bağlanıyor ve böylece bir bütün oluşturuyor. Vicarage Farm, Hollaway Studio’nun hem tamamlayıcı hem de yüksek bir estetikte bir arada var olmak için çağdaş ile gelenekseli bir araya getirme konusundaki kararlılığının bir başka örneğini işaret ediyor.

Hollaway Studio’nun RIBA tarafından bu üç proje için finale kalması, yenilikçi uygulamaların ortaya çıkarabileceği çeşitliliği ve Güneydoğu İngiltere’nin mimari manzarasını dönüştürmeye yönelik devam eden yaklaşımını yansıtıyor.

--

Proje Yeri: İngiltere

Proje Ofisi: Hollaway Studio

Proje Tipi: Ek Bina

Ana Yüklenici: Earth Buildings Ltd

Statik Projesi: Campbell Reith Consulting Engineers

Proje Başlangıç Yılı: 2018

İnşaat Bitiş Yılı: 2021

Bu Ayın Bülteninden

Aysinsevgi Gokhanaksoy
Söyleşi

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor: Ayşin Sevgi Karakurt Macit & Gökhan Aksoy

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor serisinde Prof. Dr. Abdi Güzer'in bu ayki konukları Ayşin Sevgi Karakurt Macit ve Gökhan Aksoy oldu.

İncele Angle Right
Budapeşte Etnografya Müzesi (7)
Proje

Budapeşte Etnografya Müzesi

NAPUR Architects, Avrupa'nın en büyük kentsel-kültürel gelişimi olan Liget Budapeşte Projesi'nin bir parçasını oluşturan, birçok ödül kazanan yeni Budapeşte Etnografya Müzesi'ni tanıttı.

İncele Angle Right
Premier Office (11)
Proje

Premier Office

Tropical Space, Ho Chi Minh City'de Premier Office isimli bir ofis binası tasarladı.

İncele Angle Right