Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

SMD'ler Çalıştayı İstanbul'da Düzenlendi

SMD'ler Çalıştayı Kalebodur sponsorluğunda, Türk Serbest Mimarlar Derneği, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyelerinin katılımıyla İstanbul Kalebodur Merkez Binası'nda gerçekleştirildi.

Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin 30. kuruluş yılının da kutlandığı SMD'ler Çalıştayı, 8 Nisan 2017'de gerçekleştirildi. Kalebodur Pazarlama İletişimi Müdürü Pelin Özgen Piker'in açılış konuşmasıyla başlayan çalıştayda iş yapma koşullarının düzenlenmesi, yurtdışı işler, mevzuat sorunları, SMD'lerin geleceği ve SMD ortak çalışmaları farklı gruplar halinde tartışıldı. Gruplar ilgili konulara ilişkin sorun tespitlerini ve çözüm önerilerini sundular.

Çalıştayın genel moderatörlüğünü TSMD üyesi Enis Öncüoğlu yaparken, gruplar arası koordinasyonu ise TSMD üyesi Tülin Çetin, TSMD Genel Sekreteri Çiğdem Alp ve İstanbul SMD Genel Sekreteri Dilek Safer üstlendi.

Bu Ayın Bülteninden

8f8bc385e35ba460f9d0245f33be8bd1 (1)
Proje

Kamusallık Dalgası

Portekizli kaşiflerin yola çıktığı Belém kıyısında konumlanan, Amanda Levete Architects tasarımı sanat, mimarlık ve teknoloji müzesi MAAT, dışa dönük tasarımıyla Tejo nehri ve geniş coğrafyalarla kurulan iletişimi yeniden yorumluyor.

İncele Angle Right
3fa7b16dfc1e11a002ff20329a66e69a
Söyleşi

Yeni Neslin Mimarlığı

Mimari alandaki mesleki pratiğinin yanı sıra Fransa'da açtığı okulda alternatif bir mimarlık eğitimi modeli kuran Odile Decq, Balıkesir'de gerçekleştirilen söyleşide Celal Abdi Güzer'in sorularını yanıtladı.

İncele Angle Right
5da9fea4943b95c70cbc3d513389653e
Söyleşi

Mimarlığın Temel Meselelerine Dair

Mesleki yaşamına İzmir'de devam eden Evren Başbuğ, ofisi steb'i, mimarlık üretiminde, yarışmalarında ve özellikle eğitiminde karşılaştığı meseleleri ve konular üzerine izlediği yapma biçimlerini değerlendiriyor.

İncele Angle Right
7adef1ffd8988ae55c5f2b269be3ad96
Haber

Kale Tasarım DNA’sı

Kale, köklü geçmişi ve güvenilirliğini tasarım önderliğiyle perçinlemek üzere, Ayşe Birsel’in endüstriyel tasarım alanındaki deneyimleri ile birleştirerek “Kale Tasarım DNA’sı” projesini geliştirdi.

İncele Angle Right