Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Designjunction’da Seramik Geçidi

Turkishceramics, Londra Tasarım Haftası kapsamında gerçekleştirilen Designjunction’da Adam Nathaniel Furman’ın tasarımlarıyla yer alıyor.

Çağdaş iç mekan tasarımları ve tasarım kültürüne odaklanan etkinlik Designjunction, her yıl 200’den fazla uluslararası markayı ve teknolojiyi, izleyicisi ile bir araya getiriyor. Bu yıl 21-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, Cubitt Evi ve Cubitt Parkı, The Canopy, Granary Meydanı ile The Crossing olmak üzere beş farklı mekanda devam edecek.

Türk seramik üreticilerini temsil eden Turkishceramics de bu yıl Granary Square’deki yerini alacak. Londralı tasarımcı Adam Nathaniel Furman’ın Gateway serisinde Klasik, Ahşap, Retro ve Metro olmak üzere her biri farklı tasarım hikayelerini yansıtan dört seramik geçit sergileniyor. Her biri dört metre yüksekliğindeki seramik geçitler, Babil İskele Kapısı, İsfahan'ın Naqsh-e Jahan Meydanı'nın Safevi cepheleri, New York'ta yükselen Woolworth binasının gotik pişmiş toprak kapısı ve seramik kaplı ünlü yeraltı istasyonlarına kadar dünyanın her tarafından mimari iç mekanlardan ve cephelerden ilham alıyor.

Bu Ayın Bülteninden

fda1bd0497ccd99217268fbff29a1b26 (1)
Referans

Doğallığın Peşinde

Ataşehir'de salt gastronomi ve rekreasyona dayalı bir yaşam merkezi olan Watergarden, doğal mekanlar üretilmesinin yollarını araştırıyor. Hollandalı T Concept firması tarafından tasarlanan projenin mekan organizasyonu ve iç mimari projeleri Görkem Volkan Design Studio tarafından üstlenildi.

İncele Angle Right
8c59b045203d6199e573f7f6e2cb86fc
Söyleşi

Farklılıkların Buluşması

"Yarışmayla proje elde etme süreçleri, çoğu zaman bir başarı hikayesini beraberinde getiriyor ama bu, bütün yarışma süreçlerinin başarıyla da sonuçlandığı anlamına gelmiyor." Alişan Çırakoğlu Bu ayın Mimarlar Konuşuyor serisinde Celal Abdi Güzer'in konukları, Alişan Çırakoğlu ve Ilgın Avcı.

İncele Angle Right
ba52e57f2059cb07cd7901524adecde1
Proje

Yenileyen Parıltılar

İspanya’nın Alicante bölgesinde gerçekleştirilen proje müzikle iç içe yaşayan bir toplumun kültürel etkinliklerini zenginleştirip sıklıkla bir araya gelmelerine olanak tanıyor. Mekan, kültürel değerler ışığında müzik kadar başka sanat dallarına da bünyesinde yer açıyor.

İncele Angle Right
6b15def1ffa2c9e9f35f978d74e4aaca
Söyleşi

Tasarımın Yapıtaşları

Super-Eight ekibinden Bilge Kobaş ve Mert Cığızoğlu ile mimari tasarımın olmazsa olmazlarını, yapı fiziği ve bilişim alanlarına odaklanan araştırma temelli pratiklerini konuştuk.

İncele Angle Right