Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Fran Silvestre “Kalebodur'la Mimarın Mutfağı” Toplantı Dizisinin Konuğu Oldu

Tasarladığı konut projeleri ile adından söz ettiren İspanyol Mimar Fran Silvestre, "Verimli Güzellik" sunumuyla 11 Mart'ta “Kalebodur'la Mimarın Mutfağı” toplantı dizisine konuk oldu.

SALT Galata’da yapılan etkinlikte Silvestre, on ayrı proje üzerinden tasarımlarında kendisine ilham veren detayları ve tasarım hikayelerinde saklı inovatif yaklaşımları dinleyicilerle paylaştı.

Sunumuna verimlilik ve işlevsellik kavramlarını vurgulayarak başlayan İspanyol mimar, verimli güzelliği ararken projeleri önce birer fikir olarak gördüklerini belirtti. Uçurumdaki Ev, Balint House gibi strüktürel anlamda zorlayıcı projelerde öncelikle maketler üzerinden hareket ettiklerini söyleyen Silvestre, endüstriyel yaklaşımlar ve uzman teknik ekipler desteği ile bu zor formları hayata geçirdiklerini anlattı.

Dağ Evi, Hoffman House, Yedi Bahçeli Ev ve Zarid House projeleri üzerinden tekil ev projelerinin örneklerine devam edildi. Her bir projede farklı temaların ele alındığı sunumda, müşterilerin çeşitli kaygılarına sunulan yenilikçi çözümler paylaşıldı. Kent dokusuna saygı, imar koşullarının getirdiği kısıtlamalara üretilen yaratıcı çözümler, komşu yapılardan izole bir ev yaşamı gibi temalar ile ilerleyen sunumda Fran Silvestre, ofis olarak motivasyonlarının inovatif öneriler üretmek olduğundan bahsetti.

Genç mimar, projelerinde insan hikayelerine önem verdiğini, konutları içinde yaşayacak bireylere yaratıcı tasarım fikirleri ile birer hediye vermek istediğini ve çalışmalarındaki başarının, müşterilerin hayatına dokunabilmek ile ilişkili olduğunu ifade etti.

“İnsanlar kendilerini yaşadıkları yer ile özdeşleştiriyorsa bu bir başarıdır.”

Konut projelerinin yanı sıra Silvestre; Vegamar Seleccion Şarap Evi, Taş Atölyesi, ARV Ofisleri, Eólica Tower gibi farklı işlevlere sahip projelerinin hikayelerini de sunumunda katılımcılarla paylaştı. Etkinlik, katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Bu Ayın Bülteninden

ef572366a7db26f90bd6c4f4733b87be (1)
Proje

Alaybey Bahçe

Karşıyaka’nın simgesi Atatürk Anıtı’na ve anıtın çevresindeki açık alana komşu bu yeni kamusal mekan, kıyı bandı üzerindeki konumu itibariyle, Karşıyaka’nın girişi, karşılama noktası olarak düşünülebilecek özel bir alanda yer alıyor.

İncele Angle Right
655f365402870659e659d6924e5140f1
Proje

Defne Apartmanı

Mert Uslu Mimarlık tarafından tasarlanan Defne Apartmanı, İzmir Bostanlı’da bitişik nizam parselde, 250 m2’lik bir alana oturuyor.

İncele Angle Right
e04f58684f27780ca8939ef9ba6b8cfa
Referans

Petrol Ofisi Yönetim Ofisi

Petrol Ofisi Yönetim Ofisi iç mekan projesi, Üsküdarda bulunan çok katlı bir binanın 3 katı içinde, Lagranja Design tarafından tasarlandı.

İncele Angle Right
0446a1a6dd10f28f685b6fb3a9b13d23
Söyleşi

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor: Durmuş Dilekci

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'da Prof. Dr. Celal Abdi Güzer'in konuğu, Dilekci Mimarlık'ın kurucusu Durmuş Dilekci oldu.

İncele Angle Right