Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

The Arches

Collectif Parenthèse tarafından tasarlanan The Arches Fransa’nın güneyinde bir şehir olan Montpellier'deki Arceaux bölgesindeki belirsiz ve arada kalmış bir kamusal alanı yeniden canlandırıyor.

Fransa’nın güneyinde bir şehir olan Montpellier’deki Arceaux bölgesi, tarihi şehir merkezine yakın banliyölerde hüküm süren yaşam kalitesinin önemli bir temsilcisi. Pazarı, mağazaları, kafeleri, mimari mirası ve okullarıyla çocukların gelişimi için ideal bir alan haline geliyor. Bölgedenin tek dezavantajı, ortasında devasa bir açık hava otoparkı bulunan, motorlu seyahati yumuşak mobiliteden zayıf bir şekilde ayıran, belirsiz bir kamusal alana sahip olmasıydı. Collectif Parenthèse tarafından projelendirilen bu kamusal mekanın renovasyonu şehir merkezini Arceaux bölgesine bağlamak için “çocuk boyundaki şehir” temasını ilişkilendirerek bu soruna yanıt veriyor.

Proje Yeri: Fransa, Montpellier
Proje Ofisi: Collectif Parenthèse
Ana Yüklenici: Métropole de Montpellier, Base Paysage
İnşaat Bitiş Yılı: 2023
Toplam İnşaat Alanı: 1500 m2
Fotoğraf: TimeBox Prod

Bu Ayın Bülteninden

Havuz Izmir
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Havuz İzmir

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin sıradaki bölümünde Not Mimarlık’ın kurucu ortakları Merih Feza Yıldırım ve Serdar Uslubaş ile Havuz İzmir üzerine konuşuyoruz.

İncele Angle Right
Medicana
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Medicana International

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin yeni bölümünde Rasyonel Mimarlık’ın kurucu ortakları Sema Özay ve Aydın Özay’ı konuk ediyor, İzmir’deki Medicana International’ı konu ediyoruz.

İncele Angle Right
87359 Preview Low 7196 1 87359 Sc V2com
Proje

Josafat Zalapa

FMA., Morelia Şehri'nin kalbinde 19. yüzyıldan kalma bir yapıda ortaya çıkan, Meksika kültürünün mutfak mirasını Doğu etkileriyle uyumlu bir şekilde birleştiren bir mutfak cenneti olan Josafat Zalapa'yı tasarladı.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (1)
Proje

Caernarfon Castle

Buttress ve Cadw, Caernarfon Castle’ın 3 yıllık koruma ve iyileştirme projesini tamamladı.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (1)
Proje

Nanxiaoying Isıtma Tesisi

Origin Architect, Pekin'de 1980'lerin sonlarında inşa edilen Nanxiaoying Isıtma Tesisi'ni yeniden işlevlendirdi.

İncele Angle Right