Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Yapıları Konuşuyoruz: Medicana International

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin yeni bölümünde Rasyonel Mimarlık’ın kurucu ortakları Sema Özay ve Aydın Özay’ı konuk ediyor, İzmir’deki Medicana International’ı konu ediyoruz.

Medicana International, Medicana Sağlık Grubu’nun 14. hastanesi olarak İzmir’de hayata geçirilmiş.

Arsanın oldukça küçük olmasından dolayı çok katlı, L formunda bir yapı tasarlanmış ve bolca asansör ile yapı içerisinde ulaşım kolaylığı elde edilmiş.

Sema Özay ve Aydın Özay ile yaptığımız söyleşide tasarım kriterleri kadar malzeme kararlarını ve Kalesinterflex’i tercih etme sebeplerini sorduk.

“Bina 1. derece deprem bölgesi olan İzmir’de. Dolayısıyla hafifliği, kolay işlenebilirliği, uzun vadede bakım onarım gerektirmeyen bir malzeme olması sebebiyle Kalesinterflex’i tercih ettik. Kalesinterflex’i daha önce de deneyimlemiştik. Güzel renkleri olması ve büyük ebatlarının olması nedeniyle Kalesinterflex ile alüminyum kompoziti bir arada kullanmaya karar verdik. Hastane olduğu için hijyenik bir malzeme olması seçimlerimizi belirleyen bir etken oldu...”

Bu Ayın Bülteninden

Havuz Izmir
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Havuz İzmir

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin sıradaki bölümünde Not Mimarlık’ın kurucu ortakları Merih Feza Yıldırım ve Serdar Uslubaş ile Havuz İzmir üzerine konuşuyoruz.

İncele Angle Right
87359 Preview Low 7196 1 87359 Sc V2com
Proje

Josafat Zalapa

FMA., Morelia Şehri'nin kalbinde 19. yüzyıldan kalma bir yapıda ortaya çıkan, Meksika kültürünün mutfak mirasını Doğu etkileriyle uyumlu bir şekilde birleştiren bir mutfak cenneti olan Josafat Zalapa'yı tasarladı.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (1)
Proje

Caernarfon Castle

Buttress ve Cadw, Caernarfon Castle’ın 3 yıllık koruma ve iyileştirme projesini tamamladı.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (1)
Proje

Nanxiaoying Isıtma Tesisi

Origin Architect, Pekin'de 1980'lerin sonlarında inşa edilen Nanxiaoying Isıtma Tesisi'ni yeniden işlevlendirdi.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (5)
Proje

The Arches

Collectif Parenthèse tarafından tasarlanan The Arches Fransa’nın güneyinde bir şehir olan Montpellier'deki Arceaux bölgesindeki belirsiz ve arada kalmış bir kamusal alanı yeniden canlandırıyor.

İncele Angle Right