Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Yapıları Konuşuyoruz: Havuz İzmir

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin sıradaki bölümünde Not Mimarlık’ın kurucu ortakları Merih Feza Yıldırım ve Serdar Uslubaş ile Havuz İzmir üzerine konuşuyoruz.

Havuz İzmir projesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir’de çokça hissedilen havuz ihtiyacını gidermek üzere inşa edilmiş. Bornova’da inşa edilen proje Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda yer alıyor. Yarı olimpik havuzun yanı sıra bünyesinde; servis mekanları, kafeterya gibi birçok işlevi barındırıyor.

Yıldırım ve Uslubaş ile yaptığımız söyleşide tasarım kriterleri kadar malzeme kararlarını ve Kalesinterflex’i tercih etme sebeplerini sorduk.
“Servislerin olduğu bir kısım var. Orayı cam kaya malzemenin kabalığına ve ölçülemez oluşuna bir tezat gibi, çok net hatları olan bir kütle olarak kurgulamıştık. Aslında Kalesinterflex’in bu yapıda kullanılmasının nedeni de o. Askıda cephenin arkasında, bu ışıltılı cephenin öne çıkabileceği mat bir malzeme olarak Kalesinterflex’i kullanmayı uygun gördük. Binanın arka cephesi, sağ ve sol cephesi diyebileceğim iki kenarı, öndeki kolonlar, perdeler Kalesinterflex ile kaplandı...”

Bu Ayın Bülteninden

Medicana
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Medicana International

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin yeni bölümünde Rasyonel Mimarlık’ın kurucu ortakları Sema Özay ve Aydın Özay’ı konuk ediyor, İzmir’deki Medicana International’ı konu ediyoruz.

İncele Angle Right
87359 Preview Low 7196 1 87359 Sc V2com
Proje

Josafat Zalapa

FMA., Morelia Şehri'nin kalbinde 19. yüzyıldan kalma bir yapıda ortaya çıkan, Meksika kültürünün mutfak mirasını Doğu etkileriyle uyumlu bir şekilde birleştiren bir mutfak cenneti olan Josafat Zalapa'yı tasarladı.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (1)
Proje

Caernarfon Castle

Buttress ve Cadw, Caernarfon Castle’ın 3 yıllık koruma ve iyileştirme projesini tamamladı.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (1)
Proje

Nanxiaoying Isıtma Tesisi

Origin Architect, Pekin'de 1980'lerin sonlarında inşa edilen Nanxiaoying Isıtma Tesisi'ni yeniden işlevlendirdi.

İncele Angle Right
01 Yabancı Proje Kopyası (5)
Proje

The Arches

Collectif Parenthèse tarafından tasarlanan The Arches Fransa’nın güneyinde bir şehir olan Montpellier'deki Arceaux bölgesindeki belirsiz ve arada kalmış bir kamusal alanı yeniden canlandırıyor.

İncele Angle Right