Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

WAF 2019 Mimari Çizim Ödülü

Dünya Mimarlık Festivali (WAF), bu yıl üçüncüsü verilecek Mimari Çizim Ödülü için başvuru çağrısı yaptı. Mimari çizim sanatı ve becerisini kutlamak üzere verilen ödül, Ekim ayında sahiplerini bulacak.

Make Architects, Sir John Soane’s Museum işbirliği ve William Hare Group sponsorluğunda, ilk olarak 2017 yılında verilen ödül, Palladio ve John Soane'den Le Corbusier ve Cedric Price'a kadar pek çok büyük mimarın anısına, çizimin mimarlık sanatını nasıl ilerletmeye devam ettiğini düşünmeye çağırıyor. El çiziminin kalıcı önemini vurgularken dijital araçların ve dijital olarak üretilen görsellerin yaratıcı kullanımını da teşvik eden organizasyon, her tür ve formdaki çizimi -eskiz ya da teknik resim ayırt etmeksizin- başvuruya davet ediyor.

Mimar, tasarımcı ve özellikle öğrencilerin katılımına açık olan ödül programında ayrıca detay çizimleri de yeni bir kategoride değerlendirmeye alınacak. Çizimlerin teknik yeterlilikleri, özgün yaklaşımları ve bir mimari düşünceyi aktarma yetisi incelenecek.

Jüri üyeleri arasında Langlands and Bell (Ben Langlands ve Nikki Bell); Ken Shuttleworth (Make Architects); Narinder Sagoo (Foster + Partners); Jeremy Melvin (World Architecture Festival); Owen Hopkins (Sir John Soane’s Museum); Manuelle Gautrand (Manuelle Gautrand Architecture); Christian Schittich (DETAIL) ve Gary Simmons (William Hare Group) bulunuyor.

Kazananların Ekim ayında açıklanacağı ve Ocak 2020’de Sir John Soane’s Museum’da sergileneceği ödül programı ve katılım koşulları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Ayın Bülteninden

7c423f6cc7a35635defa4d881325a6e6
Söyleşi

Olasılıkları Çoğaltmak

"Mimarla işbirliği yaparken mimarı saf dışı bırakan, süreçten dışlayan bir ortamın içindeyiz. Şu anda yaşadığımız en büyük problem, mimarların pratiğini yapamama noktasında, ekonomik temelli olmayan ama ekonomiye temellendirilen bu yeni yapı." -Kerem Piker, (Abdi Güzer ile Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'dan)

İncele Angle Right
63c28f040cad88793858a34f9b734f29
Haber

FORM.AL

Kalebodur’un mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla desteklediği FORMAL fotoğraf sergisi Enis Öncüoğlu'nun Türkiye mimarlık aktörlerini bir araya getirdiği arşiv niteliğindeki portrelerden oluşuyor.

İncele Angle Right
7a76c9df343d940a617eade91f048211
Haber

Zaha Hadid

1950 yılında Bağdat’ta dünyaya gelen Zaha Hadid, mimarlık ve matematik disiplinleri teknoloji ile birlikte harmanlayarak tasarladığı yapılarla adından söz ettiren güçlü bir dil inşa etti.

İncele Angle Right
8609df235fd0d50bf909e89f004b1f18
Söyleşi

Yarının Potansiyelleri

PIN Architects’ten Salih Küçüktuna, Fikret Sungay, Mert Sezer ve Ekin Arslan ile hem ofisin çalışma biçimini şekillendiren dinamikleri hem de Kalebodur işbirliğiyle eVolo Gökdelen Yarışması’nda mansiyon ödülü kazanan Recombinant projesini konuştuk.

İncele Angle Right
853edc5c63cf5f977715061c078cee76
Haber

Kalebodur ile Mimarlık

Cüneyt Özdemir’in hazırlayıp sunduğu Kalebodur ile Mimarlık programının 147. bölümü kullanıcılarına sıcak bir ortam sunan, farklı konseptleriyle öne çıkan mekanları bir araya getiriyor.

İncele Angle Right