Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Gösterim: Infinity According to Florian [Florian'a Göre Sonsuzluk]

Salt, 1985’ten bu yana her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanan Dünya Mimarlık Günü kapsamında Kalebodur desteğiyle film gösterimi ve söyleşi programı düzenliyor.

Açık Sinema

Infinity According to Florian [Florian’a Göre Sonsuzluk] (2022)
Yönetmen: Oleksiy Radynski
70 dakika
Ukraynaca; Türkçe altyazılı

Ukrayna’nın önde gelen mimarlarından Florian Yuriev, 1980’lerin sonunda inzivada olduğu sırada, “Uçan Daire” olarak da anılan ikonik mimari eserinin alışveriş merkezine dönüştürülmek üzere bir yatırımcıya kiralandığını öğrenir. Yuriev, 1960’ların ortasında bir konser salonu olarak tasarladığı yapısının, Kiev’in en büyük binasını inşa ederek gücünü ve parasını göstermekten başka bir vizyonu olmayan yatırımcının elinde yok olmasına karşı direnmeye kararlıdır. İş dünyası ve belediye yetkililerinin umursamaz tavırlarına rağmen, bir grup genç mimarın desteğiyle başlattığı kampanya kısa sürede beklenmedik bir zaferle sonuçlanır.

Prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yapan belgesel, 19. Millennium Docs Against Gravity Film Festivali’nde “En İyi Ukrayna Filmi” ve 36. Pärnu Uluslararası Belgesel Film Festivali’nde “En İyi Sanat Filmi” ödülüne layık görüldü.

Gösterim, Kalebodur desteğiyle hazırlanan Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında 3 Ekim Salı günü saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştirilecek.

Kievli sanatçı, yazar ve yönetmen Oleksiy Radynski (d. 1984, Ukrayna), üretiminde Sovyet mimari mirasının yanı sıra Sovyet sonrası dönemdeki yeniden yapılanma süreçlerinin yarattığı toplumsal gerilim ve kültürel çelişkilere odaklanıyor.

Yerler sınırlıdır, rezervasyon yapılmamaktadır.

Bu Ayın Bülteninden

1. Ali Mukbil Gökdoğan Atakoy
Etkinlik

Sunum ve Söyleşi: "Erken Cumhuriyet'ten Günümüze Türkiye'de Konut"

Salt, 1985’ten bu yana her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü kutlanan Dünya Mimarlık Günü kapsamında Kalebodur desteğiyle film gösterimi ve söyleşi programı düzenliyor.

İncele Angle Right
EREN
Söyleşi

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor: Eren Çıracı

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor serisinde Prof. Dr. Celal Abdi Güzer'in bu ayki konuğu FIELDS Architecture + Industrial Design kurucularından mimar Eren Çıracı oldu.

İncele Angle Right
Kindergarten Of Museum Forest (12)
Proje

Kindergarten of Museum Forest

Atelier Apeiron tarafından tasarlanan Kindergarten of Museum Forest, Yunchao Xu'un sınırları açmayı kucaklamak için her zaman uyguladığı "Apeironology" tasarım felsefesini izleyen en son tasarımı, disiplin çizgilerini aşan ve tipolojik sınırları kıran bir proje.

İncele Angle Right
Steirereck Am Pogusch (20)
Proje

Steirereck am Pogusch

PPAG architects, onlarca yıldır dünyanın en iyi gastronomi kuruluşları arasında yer alan Viyana restoranı "Steirereck"in bir yan kuruluşu olan "Steirereck am Pogusch"u tamamladı. Pogusch, Avusturya Alpleri'nden 1059 m yüksekliğinde bir geçittir ve Steirereck am Pogusch, kendi tarım arazileriyle çevrili geçidin tepesinde yer alıyor.

İncele Angle Right