Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Angsana Chengdu Wenjiang

Lacime Architects tarafından tasarlanan Angsana Chengdu Wenjiang Çin'in Siçuan eyaletinin başkenti Çengdu'da konumlanıyor.

“Bolluk ülkesi, Sichuan ‘daki Suzhou ve Hangzhou kadar eşit derecede ünlü güzel manzaralı bir şehir” olarak bilinen Chengdu, çeşitli kültürü bir araya getiren, gösterişsiz, klasik ve modern çekiciliğin bütünleştiği eşsiz karakteriyle bilinen bir şehir.

Angsana Chengdu Wenjiang, Chengdu Ovası’nın kalbindeki Wenjiang bölgesinde yer alıyor. “Jin Wenjiang” olarak bilinen belediye bölgesi verimli topraklara ve bol ürünlere sahip. Qing hanedanlığı döneminde inşa edilmiş, avlu tarzı kapsamlı bir antik mimari kompleks olan Chenjia Yard’a bir sokak uzaklıkta bulunan otel, muhteşem doğal manzaralarla kucaklanmış ve derin bir tarihi mirasa sahip.

Otelde konuklara ilgi çekici ve zenginleştirici deneyimler sunmak için Vpark pompa yolu, bisiklet için yeşil alan, kamp alanı, evcil hayvan parkı ve tenis kortu gibi çeşitli açık hava olanakları bulunuyor. “Kendin Olmak, Doğal Olmak” felsefesini izleyen Angsana Chengdu Wenjiang, “gelenleri memnun etmek ve uzaktan gelen misafirleri ağırlamak” için kentsel bir mikro tatil yaşam tarzı yaratıyor.

Bambu çitli bahçe avlusu

Manzara ve otel, insanın ruh halinin bir yansıması olan bir sahne yaratmak için birbiriyle yankılanıyor. Her taş, ağaç, çimen ve çiçek doğal ve çevik bir ambiyans katarken, gezinen bulutlar ve eriyen güneş ışığı ruhu sürekli besliyor.

Saf ay ışığıyla dolu bir avlu, dinlendirici bir eğlence mekanı

Bambu çitli bahçe avlusu şiirsel bir yaşam tarzı sunuyor. Her ne kadar insan tarafından tasarlanıp inşa edilmiş olsa da, bahçe avlusu doğası gereği bir başyapıt gibi; modern şehrin gürültüsünden ve karmaşasından izole edilmiş, sakin, huzurlu ve şiirsel bir avlu yaşam tarzı yaratıyor.

Verandanın doğal aydınlatması ve şenlik ateşinin sıcaklığı, iç mekana daha doğal bir hava katıyor.

Bir su havuzu, koyu ve açık kırmızı renkte güzel çiçekler ve ebegümecileri

Chengdu, antik çağlardan beri her türden güzel çiçeğe ev sahipliği yapıyor. Bir zamanlar bir şiirde, tüm şehrin çiçeklerle kaplı olduğu ve etrafının binlerce amber çiçeğiyle çevrili olduğu anlatılmış. Bağlama dayalı olarak, çiçek açan amber çiçeği şeklindeki sanat eserleri, resepsiyon masasının arkasındaki arka planı zarif bir şekilde süslüyor. Kırmızı renkleri, baharda bitkilerin canlılığını simgeleyen, yaşam beklentisini ve sevgisini ifade eden, yağmur sonrası amber çiçeğinin doygun kırmızısından ilham alıyor.

Dört mevsimin döngüsüyle manzara değişiyor, atmosfer ise insanlara göre değişiyor. Otel, yerel doğa, sanat, insanlık ve kültür temel alınarak inşa edilmiş manevi bir mekan görevi görüyor. Doğa ve sanatın zamanla birbirine bağlandığı otelde, uzun süreli çekiciliğe sahip bir ortam yaratmak için yenilikçi malzemeler, renkler ve süslemeler benimsemiş.

Zarif Sichuan nakışı, geleneksel estetiği doğal şehir yaşamına entegre ediyor. Işığın ana hatları ve sunumu altında, iç ve dış mekan manzarası duygularla bağlantılı olacak şekilde harmanlanıyor. Böyle bir mekanda güzellik ve yaşam bir arada bulunurken, günlük yaşam ve doğa da birbirine bağlı.

--

Proje Yeri: Chengdu, Çin Halk Cumhuriyeti

Proje Ofisi: Lacime Architects

Danışman: CCD / Cheng Chung Design (HK)

Peyzaj Projesi: Shanghai Lacime Landscaping Design

İç Mekan Projesi: CCD / Cheng Chung Design (HK)

Aydınlatma Tasarımı: CCD / Cheng Chung Design (HK)

Grafik Tasarım: CCD · ATG BEYOND

Mekanik Projesi: CCD / Cheng Chung Design (HK)

Elektrik Projesi: CCD / Cheng Chung Design (HK)

Fotoğraf: Liu Xinghao INSPACE Studio

İnşaat Bitiş Yılı: 2023

Toplam İnşaat Alanı: 22,477.12 m2

Bu Ayın Bülteninden

Busraal
Söyleşi

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor: Buşra Al

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor serisinde Prof.Dr. Celal Abdi Güzer'in bu ayki konuğu Plug Ofis’in kurucusu mimar Buşra Al oldu.

İncele Angle Right
Termaltesis
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Yalova Termal Tesis

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin sıradaki bölümünde PDG Mimarlar’ın kurucularından Murat Şahin’i konuk ediyoruz. Söyleşide konu ettiğimiz proje ise Yalova Termal Tesis.

İncele Angle Right
İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi Sasalı Biolab (1).Jpg
Referans

İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi - Sasalı Biolab

Horizon 2020 kapsamında hazırlanan, Mert Uslu Mimarlık tarafından tasarlanan proje, hem eğitim hem de üretim odaklı bir araştırma enstitüsü. Projede Kalebodur ürünleri kullanılmıştır.

İncele Angle Right
Tekirdag (2)
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kompleksi

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin yeni bölümünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kompleksi’ni ele alıyoruz. Bu bölümdeki konuklarımız ise Lift Studio’nun kurucuları Oğuzhan Aydın ve Sinan Tuncer.

İncele Angle Right
Canevi (2)
Söyleşi

Yapıları Konuşuyoruz: Can Evi

Yapıları Konuşuyoruz söyleşi serimizin yeni döneminde ilk olarak PIN Architects’in kurucu ortakları Salih Küçüktuna ve Fikret Sungay’ı konuk ediyor, odağımıza Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Can Evi’ni alıyoruz.

İncele Angle Right
85596 Main 3165 1 85596 Sc V2com
Proje

Le Meridien Hotel Peyzaj Projesi

Shma Company Limited, Çin'in Zhengzhou şehrindeki Le Meridien Hotel'in peyzaj projesini tasarladı.

İncele Angle Right
007 Magnolia LZ Ph Gonzalo Viramonte
Proje

Magnolia

estudioLZ tarafından tasarlanan Magnolia, var olan 2 konuta ek 6 konut ünitesiyle genişletilen sade ve özgün bir mimari üslup sergiliyor.

İncele Angle Right
PHIVE (60)
Proje

PHIVE

Manuelle Gautrand Architecture tarafından tasarlanan Sidney Parramatta Meydanı'ndaki "PHIVE" projesi, kütüphane ve sergi alanlarının bulunduğu kamusal ve kültürel bir yapı.

İncele Angle Right