Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Park Joven

AS Architects tarafından tasarlanan Park Joven Bilkent Üniversitesi Kampüsü’nden Bilkent Konutları’na doğru uzanan aksta, sakin bir yapılaşmanın hakim olduğu, yüksek prestijli bir bölgede yer alıyor.

AS Architects projeyi şu sözler ile tarif ediyor:


“Arazi A+ kullanıcı kitlesine hizmet eden bir alanda konumlanmaktadır ve aynı zamanda göz alıcı şehir manzarasına ender bulunacak bir bakış açısıyla, kesintisiz şekilde hakimdir. Arazinin tamamıyla açık bir konumda yer almasından ötürü tüm birimlerin manzara görüş imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte, doğu-batı ekseninde uzanan, ince ve uzun arazi formu, blokların tek sıra halinde dizilerek birbirlerinin görüşünü kesmeden yerleştirilmesine olanak tanımıştır. 

Projenin başlangıç aşamasında, yerleşim planı yan cephelerde de kütlelerin birbirine olan mesafeleri geniş tutulacak şekilde oluşturulmuştur. Temel vurgu, tek bir kütle haricinde yapı yükseklikleri belirli bir ölçüde bırakılarak, nitelikli mesafelerle kurgulanması olmuştur. Projenin algısını güçlendirecek, ana temsili yapı 36 kattan oluşan bir kule olarak tasarlanmıştır ve mevcut arazinin en düşük kot seviyesine gelecek şekilde yerleştirilmiştir. 

Cephe tasarımında, özellikle salon bölümünde manzara etkisini kesintisiz şekilde kullanıcıya sunabileceğimiz giydirme cephe sistemini projeye entegre ettik. Diğer bölümlerde havalandırma ve balkona çıkma gibi fonksiyonların kolaylıkla karşılanabileceği daha konvansiyonel bir çizgide alüminyum doğramalar ve güneş kırıcı çelik örgü paneller ile çarpıcı bir algı ortaya çıkarttık.”

Park Joven’in dış cephesinde Kalesinterflex Luxury Cement Anhti ve KALE Teknik Porselen Cotto Cemento Almond, Luxury Cement Gri, Cement Cold Gri kullanılmış.

Fotoğraflar: Studio Majo

 

Bu Ayın Bülteninden

Chen Yu Chiu
Söyleşi

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor: Chen-Yu Chiu

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor serisinde Prof. Dr. Abdi Güzer'in bu ayki konuğu Reyhanlı Dünya Vatandaşları Merkezi'nin kurucusu mimar Dr. Chen-Yu Chiu oldu.

İncele Angle Right
C9594 R5 Studiomajo R
Referans

Medicana International Hastanesi

Rasyonel Mimarlık tarafından tasarlanan Medicana International Hastanesi, İzmir Mürselpaşa Bulvarı’nda yer alıyor.

İncele Angle Right
Melikealtinisik
Etkinlik

Melike Altınışık Architects, Kale Fulya Mağazası’na Misafir Oldu

Melike Altınışık Architects, 2 Şubat'ta Kale Fulya Mağazası’na misafir oldu.

İncele Angle Right
C5151 R5 Studiomajo R.Jpegmutlukoru
Referans

Mutlu Koru

AS Architects tarafından tasarlanan Mutlu Koru projesi Çayyolu’nda yer alıyor.

İncele Angle Right
Ticaret01
Etkinlik

Kaleseramik Fabrikasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerini Ağırladık

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Topluluğu öğrencilerini Kaleseramik fabrikasında ağırladık.

İncele Angle Right
20230124 INCEPTION TM HOUSE 045
Proje

TM House

Inception Architects Studio tarafından tasarlanan konut projesi TM House, Portekiz’de yer alıyor.

İncele Angle Right
5 001
Proje

Ascentage Pharma

OLI Architecture tarafından tasarlanan Ascentage Pharma Genel Merkezi, Hong Kong'daki yeni bir ilaç şirketi için tasarlanan, Suzhou'da bulunan 147.000 metrekarelik modern bir Ar-Ge ve üretim kompleksi.

İncele Angle Right
New How Architects Kamenice Villas Petr Polak 01
Proje

Kamenice Villas

NEW HOW architects tarafından tasarlanan konut projesi: Kamenice Villas, Prag, Kamenice’de yeşilliklerin ortasındaki iki villayı kapsayan bir proje.

İncele Angle Right