Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Kalebodur ile Mimarlık 389. Bölüm

Kalebodur ile Mimarlık’ın 389. bölümünde, ferah ve aydınlık 5 farklı konut projesi konu ediliyor.

Bölümün ilk projesi Foster + Partners tarafından tasarlanan ve Muğla’da yer alan Dolunay Villa. Minimalist tasarımıyla doğayla bütünleşen modern konutta, büyük cam paneller ile dış mekan içeri taşınmış. Açık plan kurgusu ise genişlik hissiyatını artırmış. Sade çizgiler ve doğal malzemeler ile minimalist tasarım vurgulanmış.

İkinci proje, Yalın Mimarlık tarafından tasarlanan Suluca House. Sade ve çağdaş bir mimari yaklaşımla tasarlanan yapı, minimalist çizgileri ve doğal malzemeleriyle çevresine uyum sağlamış. Büyük cam paneller ile doğal ışık içeri taşınmış. Açık plan düzeni, ferahlık hissini artırırken, iç mekanı geniş ve kullanışlı hale getirmiş.

Buttondesign tarafından tasarlanan House in Shirsagi ise bölümün üçüncü projesi. Japonya’da yer alan konutta, modern ve geleneksel unsurlar sentezlenmiş. Mimari detaylarda kullanılan ahşap ve taş gibi doğal malzemeler, sıcak bir atmosfer yaratmış. Büyük cam yüzeyler, iç mekanı doğal ışıkla doldururken, manzarayı evin içine taşımış.

Dördüncü proje ise Brezilya’dan geliyor. Nó Arquitetura tarafından tasarlanan Bosque House’ın tasarımı, yapıyı çevreleyen ormanlık alana uyum sağlayacak şekilde yapılmış. Büyük pencerelere ve açık plana sahip tasarım, evin doğayla iç içe olmasını sağlamış. Evin yapımında ahşap ve taş gibi sürdürülebilir malzemeler kullanılarak evin çevresel etkisi en aza indirilmiş.

Bölümün son projesi, Aoc architekti tarafından tasarlanan ve Prag’da yer alan Green House. Çevre dostu tasarımıyla öne çıkan modern konutta, sürdürülebilir malzemeler ve enerji verimli çözümler sayesinde çevresel etki en aza indirilmiş. Büyük cam yüzeyler ve açık plan kurgusu, iç mekana doğal ışık sağlarken dış mekanla güçlü bir bağlantı oluşturmuş.

Bu Ayın Bülteninden

MARWA 2
Söyleşi

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor: Marwa al Sabouni

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor serisinde Prof.Dr. Celal Abdi Güzer'in bu ayki konuğu ِِArabic Gate for Architectural News’in kurucu ortağı Marwa al Sabouni oldu.

İncele Angle Right
89252 Preview Low 6543 3 89252 Sc V2com
Proje

Groningen Mercado

41 apartman dairesinden oluşan Mercado, Groningen'in şehir merkezine yeni bir soluk getiriyor.

İncele Angle Right
Kalebodurlamimarlik388
Haber

Kalebodur ile Mimarlık 388. Bölüm

Kalebodur ile Mimarlık’ın 388. bölümünde, farklı ülkelerden 5 farklı konut projesi konu ediliyor.

İncele Angle Right
78405 Preview Low 2303 3 78405 Sc V2com
Proje

Can Santacilia

OHLAB tarafından tasarlanan Can Santalica 3.300 m² büyüklüğünde 15 apartman ve ortak alanlardan oluşuyor.

İncele Angle Right
77977 Preview Low 3045 3 77977 Sc V2com
Proje

EOS

Varna’da STARH tarafından tasarlanan konut projesi.

İncele Angle Right
11 Nest Namo I29 LR
Proje

Buitenverblijf Nest

i29 ve Namo Architecture, Arnhem'deki ormanlık alana uyum sağlaması amaçlanan bu tatil evini tasarlarken kuş evlerini ve yuvalarını referans almış.

İncele Angle Right