Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

New Montreal Batı İstasyonu Giriş Yapısı

Sid Lee Architecture tarafından tasarlanan Montreal'deki yeni tren istasyonu giriş yapısı, Côte-des-Neiges – Notre-Dame-de-Grâce mahallesinin merkezinde yer alıyor.

Yeni istasyon, Exo’nun (Montreal Metropolü Ulaşım Ağı) tüm ulaşım ağını geliştirmeyi ve hizmetleri iyileştirmeyi amaçlayan bir dönüşüm projesinin parçası. İstasyonu mekansal anlamda güncelleyerek Exo’nun yeni güvenlik ve erişilebilirlik hedeflerini karşılamak da hedeflerin arasında yer alıyor. Yapı, ulaşım sisteminin en yoğun hatlarından birinde yer alarak önemli bir merkez noktası rolünü üstleniyor. Bu doğrultuda, yeni pavyon sadece bir erişim noktası olmanın ötesine geçerek topluluk belleğinde bir sembol haline gelmeyi hedefleyen yenilikçi bir yaklaşımı temsil ediyor.

Projenin konumu, küçük ve kullanımı zor bir alan olması nedeniyle birtakım zorluklar oluşturdu. Biyoçeşitliliğiyle beraber mevcut ormanlık alanı koruyup yeraltında bir demiryolu bağlantısı oluşturmak dikkatli ve özenli bir tasarım süreci gerektirdi.

Sid Lee Architecture, çevresini yansıtan ve çağdaş bir toplu taşıma vizyonunu temsil eden bir alan yaratma misyonu edindi. Ortaya çıkan sonuç bu misyonu başarılı bir şekilde yerine getirmenin yanında firmanın mimari kalite, erişilebilirlik ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını da gösteren bir nitelikte.

Fotoğraf: David Boyer

Bu Ayın Bülteninden

93846 Preview Low 2605 3 93846 Sc V2com
Proje

New York Corona 3K Halk Anaokulu

Circular’ın ödüllü Corona 3K Halk Anaokulu, mimari tasarımı ve inşaat metodolojisiyle eşitlikçi sürdürülebilirliği en iyi şekilde örnekleyerek kullanıcılar, topluluk ve çevre için birçok fayda sağlıyor.

İncele Angle Right
MVRDV Shenzhen Women Childrens Centre 5 © Xia Zhi
Proje

Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi

MVRDV, 1994’te inşa edilmiş gökdeleni “Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi”ne dönüştürdü ve renkli duvarlar ile mekanı dinamikleştirdi.

İncele Angle Right
94719 Preview Low 5086 2 94719 Sc V2com
Proje

Tianjin 4A Sports Park

Ballistic Architecture Machine (BAM), Çin'de yer alan mega liman şehri Tianjin’de, aksiyon dolu bir park tasarladı.

İncele Angle Right