Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi

MVRDV, 1994’te inşa edilmiş gökdeleni “Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi”ne dönüştürdü ve renkli duvarlar ile mekanı dinamikleştirdi.

100 metre yükseklikteki gökdelen, yakın zamanda eski ve işlevsiz tasarımından sıyrılarak, kadınlar ve çocuklar için renkli ve davetkar bir tesise dönüştürüldü. MVRDV, “Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi” isimli tesis için bir dizi aile dostu otel odası tasarladı. Esneklik prensibinden yola çıkılarak tasarlanan odalardan ikisi, geniş aileler için paylaşımlı mekanlar olarak tasarlandı. Dolaplar ve masalar gibi temel öğelerden oyuncak dolapları ve gizli ranzalar gibi eğlenceli mobilyalara kadar çeşitli işlevler sunan mekan, renkli nişler ve kıvrımlara sahip bir duvarla tamamlandı.

1994 yılında inşa edilen yapı, Shenzhen’in ilk büyüme evresinin bir parçasını oluşturuyordu. Ancak aceleye getirilen tasarımı ve inşası nedeniyle yapının, yalnızca bir kısmı kullanılabildi. MVRDV renovasyon projesi kapsamında; cephenin performansını artırmak için renkli çerçevelerden oluşan bir ızgara kullandı, binanın avlusunu otoparktan kamusal alana dönüştürdü ve Shenzhen Metrosu’na erişim sağlamak için yaya tünelini genişletti.

Bütün bunlar orijinal strüktüre ait 24.000 metreküp betonun yeniden kullanımıyla sağlandı. Sonuç olarak proje, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yeniden canlandırmanın 24 örnek modelinden biri olarak seçildi. Şu anda yapı, çeşitli işlevlerdeki tesisleri ve 194 otel odasıyla, kadınlar ve çocukların refahına hizmet ediyor. Otelin her katında, kendi karakteristik tarzlarını ve fikirlerini otel konseptine taşıyan bir dizi mimar tarafından tasarlanmış ödel odalar bulunuyor.


Fotoğraf: Xia Zhi

Bu Ayın Bülteninden

93846 Preview Low 2605 3 93846 Sc V2com
Proje

New York Corona 3K Halk Anaokulu

Circular’ın ödüllü Corona 3K Halk Anaokulu, mimari tasarımı ve inşaat metodolojisiyle eşitlikçi sürdürülebilirliği en iyi şekilde örnekleyerek kullanıcılar, topluluk ve çevre için birçok fayda sağlıyor.

İncele Angle Right
New Montreal West Station (8)
Proje

New Montreal Batı İstasyonu Giriş Yapısı

Sid Lee Architecture tarafından tasarlanan Montreal'deki yeni tren istasyonu giriş yapısı, Côte-des-Neiges – Notre-Dame-de-Grâce mahallesinin merkezinde yer alıyor.

İncele Angle Right
94719 Preview Low 5086 2 94719 Sc V2com
Proje

Tianjin 4A Sports Park

Ballistic Architecture Machine (BAM), Çin'de yer alan mega liman şehri Tianjin’de, aksiyon dolu bir park tasarladı.

İncele Angle Right