Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Küçük Banyolara Akıllı Çözümler Tasarım Yarışması

Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri ile ortak projeler yürüten Kalebodur, İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliği ile öğrencilerin yaratıcılığını destekleyen bir tasarım yarışması düzenlendi. “Kazanmak için büyük düşün, küçük tasarla” sloganıyla açılan yarışmada küçük banyolar için akıllı çözümler arandı.

Mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, üniversiteler ile ortak projeler yürütmeye devam eden Kalebodur’un, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde, “Kale Grubu’nun ürünlerini kullanarak küçük banyolara akıllı çözümler bul, yarışmayı kazan” çağrısıyla düzenlediği tasarım yarışmasına Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileri katıldı.

Mart ayında başlayan yarışmaya büyük ilgi gösteren öğrencilerin Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale Banyo markalı ürünleri kullanarak hayata geçirdiği projeleri; mimar, tasarımcı ve dekorasyon dergilerinin yayın yönetmenleri gibi alanında uzman isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Kaleseramik Merkez Binası’nda projeleri inceleyen jüri üyeleri Arzu Çetin, Banu Manav, Banu İlhan, Gönül Ardal, Hakan Helvacıoğlu, Rana Kutlu, Sevda Barandır, Yelin Evcen, Zeki Koen ve Özge Ayan dereceye giren tasarımları seçti. Yarışmada ilk üçe giren öğrenciler Nilay Dağlar, Mert Bozkurt ve Feleknaz İmir, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenlenen törenle, ödüllerini aldı.

Bu Ayın Bülteninden

50d72bef2bea3e8af7f5d59e3e3c121e (1)
Proje

Ardışık Geometri

Kengo Kuma tasarımı Kyushu Geibunkan Toplum Merkezi, formunu tanımlayan modüler üçgen geometrisi sayesinde yeni eklerle çoğalmaya açık bir mimariye sahip. Çevredeki yerleşim dokusunun çağdaş bir dille yorumlandığı yapı, esnekliği malzeme seçkisinde de vurgulayarak çok sayıda farklı ürünü bir araya getiriyor.

İncele Angle Right
b4307b5601c5febe9a2ccdfe9268ab6f
Söyleşi

Mimarlıkta Teori ve Pratiğin Sürekliliği

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor programında Celal Abdi Güzer'in konuğu olan Kerem Yazgan, kariyeri boyunca akademiyle sürdürdüğü ilişkiyi anlatıyor ve mimarlık eğitiminden mesleki pratiğe taşınanları tartışıyor.

İncele Angle Right
f030269c9dce853f9500abca2d3fe57a
Haber

Farklı Kaydet / Save As

SALT Araştırma Mimarlık ve Tasarım Arşivi'nin Kalebodur desteğiyle düzenlediği etkinlikler kapsamında, dijital ortamda üretilen belgelerin arşivlenmesine odaklanılan “Farklı Kaydet / Save As” panelini MVRDV ortağı Jan Knikker, Het Nieuwe Instituut küratörü Suzanne Mulder ve University of Amsterdam öğretim üyesi Annet Dekker'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İncele Angle Right
998b42910066cdc814d08c67723d8107
Söyleşi

Geçicilik Deneyimleri

Festival ve sergi alanlarında çok sayıda geçici strüktür tasarlayan BARN arch kurucuları Ağacan Bahadır ve Tümer Keser, bu alandaki tecrübelerini, malzeme deneyimini ve üretim süreçlerini anlattılar.

İncele Angle Right