Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

PONG

Fransa’da yer alan PONG, Calq Architecture ve Bond Society işbirliği ile tasarlandı. 20. yüzyıldan kalma bina, modern işlevlerle donatılarak renove edildi.

Mart 2024’te Calq Architecture ve Bond Society, Paris 15. Bölge’de yer alan yüksek katlı bir ofis binasının renovasyon projesini tamamladı ve yapı, PONG adlı yenilikçi bir karma kullanım merkezine dönüştürüldü.

1970’lerin başında mimar Marcel Roux tarafından inşa edilen ve Paris 15. Bölge’de yer alan bina, ADOMA’nın merkez ofisine dönüştürüldü. Dönemin mimarisini yansıtan kompozisyonun açıkça okunabildiği binada, prefabrik beton panellerden oluşan sistematik bir cephe tasarımı yer alıyordu.

Bina, -birbirinden içi boş ara katlarla ayrılmış- üst üste hacimlerden (caddeden hafifçe çıkıntı yapan zemin, bir bar ve bir kule) oluşuyordu.

Projenin temelini oluşturan mevcut mimari kompozisyon korundu ve geliştirildi; böylece her işlevin sezgisel olarak yerini bulmasına ve dış mekandan faydalanmasına olanak tanındı.

Yatay hacim içerisine ortak çalışmaya yönelik ofis alanları yerleştirildi, zemin kat canlı ve şehre açık, bodrum katlar ise halka açık aktivitelere yönelik mekanlara dönüştürüldü. Bu müdahaleler sayesinde yapı ile kent arasındaki ilişki yeniden canlandırıldı.

Fotoğraf: 11h45

Bu Ayın Bülteninden

SK Games11
Referans

SKGAMES

A Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan SKGAMES, Ankara Yenimahalle’de yer alıyor.

İncele Angle Right
Shihouse (1)
Proje

Shi House

HW Studio tarafından tasarlanan Shi House, Meksika'nın Morelia Vadisi'nde yer alıyor.

İncele Angle Right
T A St Germain Kutuphanesi (6)
Proje

T-A-St-Germain Kütüphanesi

ACDF Architecture, Kanada'nın Québec eyaletinde yer alan T-A-St-Germain Kütüphanesi’ni tamamladı.

İncele Angle Right
16 B8A1859 AMERCUSOT R Libre De Droits
Proje

Télécom Paristech Yerleşkesi

Prestijli bir mühendislik okulu olan Télécom Paris’in eski yerleşkesindeki A ve C binaları, Philéas Architecture konaklama birimlerine dönüştürüldü.

İncele Angle Right