Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

Shi House

HW Studio tarafından tasarlanan Shi House, Meksika'nın Morelia Vadisi'nde yer alıyor.

Shi House, merdivenleri ve bazı yatay sirkülasyonları barındıran, zamanla ve hava koşullarıyla üzerinde yer aldığı dağın bir parçası haline gelecek doğal taştan dikey bir hacim ve evin programının tamamını barındıran yatay beyaz bir hacimden oluşuyor.

Taş hacim, doğal ve yapay arasında görsel bir denge arayan beyaz, soyut ve hatta meydan okuyan hacmin içinde yer alan giriş ve otoparkı evin geri kalanına bağlıyor.

Bazı Doğu kültürlerinde, herhangi bir olguyu yoğun bir şekilde deneyimlemek için iki zıtlığı bir araya getirmek gerektiğine inanılır. Bu ev de bu iki zıtlığın buluşması olarak görülebilir.

Ön tarafa ve bir golf sahası ile doğal bir rezervin bulunduğu bir tarafa doğru açılıyor ve bu da oturma odası, yemek odası ve mutfak boyunca uzanan bir döşeme ile yatay olarak çerçeveleniyor.

Evin bu bölümünde mimari, vadinin güzelliğini vurgulayan bir çerçeve görevi görüyor.

Bu amaçla, ışığı dağıtmak ve dağ ile evin kendisi arasında yumuşak bir geçiş sağlamak amacıyla Engawa’yı veya tüm cam yüzeyi çevreleyen iç-dış alanlar kullanılmış.

Fotoğraf: Cesar Bejar

Bu Ayın Bülteninden

SK Games11
Referans

SKGAMES

A Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan SKGAMES, Ankara Yenimahalle’de yer alıyor.

İncele Angle Right
PONG ©11H45 WEB 29
Proje

PONG

Fransa’da yer alan PONG, Calq Architecture ve Bond Society işbirliği ile tasarlandı. 20. yüzyıldan kalma bina, modern işlevlerle donatılarak renove edildi.

İncele Angle Right
T A St Germain Kutuphanesi (6)
Proje

T-A-St-Germain Kütüphanesi

ACDF Architecture, Kanada'nın Québec eyaletinde yer alan T-A-St-Germain Kütüphanesi’ni tamamladı.

İncele Angle Right
16 B8A1859 AMERCUSOT R Libre De Droits
Proje

Télécom Paristech Yerleşkesi

Prestijli bir mühendislik okulu olan Télécom Paris’in eski yerleşkesindeki A ve C binaları, Philéas Architecture konaklama birimlerine dönüştürüldü.

İncele Angle Right