Arama yaptığınız metin en az 3 karakter olmalıdır.
Örnek: Modernizm, Söyleşi, Mimarlar Konuşuyor

T-A-St-Germain Kütüphanesi

ACDF Architecture, Kanada'nın Québec eyaletinde yer alan T-A-St-Germain Kütüphanesi’ni tamamladı.

Çok yönlü ve dinamik bir yapıya sahip olan kütüphane, sıcak ve sakin ortamı ile rastlantısal karşılaşmaları, etkileşimi, keşifleri ve kişisel tatmini teşvik ediyor.

Geleneksel tipolojinin ötesine geçen kütüphane, okuyarak öğrenme metoduna odaklanıyor. 4.830 metrekarelik kültürel tesis, 3 kata yayılan çeşitli programlar sunuyor. Kütüphane içerisinde; 2 çok işlevli salon, bir sergi alanı, bir ortak çalışma alanı, bir yaratıcı stüdyo, bir bilgisayar laboratuvarı, bir kafe, bir teras ve her yaş grubu için ek alanlar kurgulandı.

Yeni sahil koridorunun ilk yapısı

Saint-Hyacinthe şehrinin, tarihi şehir merkezinden kentsel gelişim merkezlerine göçü engellemeye yönelik yapılanma hareketi sonucunda, Saint-Hyacinthe şehir merkezi stratejik bir konum haline geldi. Yamaska Nehri ve Barsalou Köprüsü sınırındaki bu alan, nehrin batı yakasında yaşayan topluluklar için şehir merkezine erişim noktası olarak kullanılıyor.

ACDF, tasarladıkları projeyi, “Yamasaka Nehri ve çevresinin güçlendirilmesine yönelik kentsel dönüşüm projesinin başlangıç noktası” olarak tanımlıyor. Kütüphane, bu tanımdan yola çıkılarak, nehir kıyısındaki 2,5 kilometrelik yaya ve bisiklet yolunun kalbine yerleştirildi.

Bu Ayın Bülteninden

SK Games11
Referans

SKGAMES

A Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan SKGAMES, Ankara Yenimahalle’de yer alıyor.

İncele Angle Right
PONG ©11H45 WEB 29
Proje

PONG

Fransa’da yer alan PONG, Calq Architecture ve Bond Society işbirliği ile tasarlandı. 20. yüzyıldan kalma bina, modern işlevlerle donatılarak renove edildi.

İncele Angle Right
Shihouse (1)
Proje

Shi House

HW Studio tarafından tasarlanan Shi House, Meksika'nın Morelia Vadisi'nde yer alıyor.

İncele Angle Right
16 B8A1859 AMERCUSOT R Libre De Droits
Proje

Télécom Paristech Yerleşkesi

Prestijli bir mühendislik okulu olan Télécom Paris’in eski yerleşkesindeki A ve C binaları, Philéas Architecture konaklama birimlerine dönüştürüldü.

İncele Angle Right